CNC Lazer Kesim

CNC Lazer Kesim

CNC lazer kesim yöntemi sanayinin vazgeçilmezidir. Sanayide kullanılan en yaygın üretim yöntemlerinin başında gelmektedir. Birçok yönden büyük kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır.

CNC lazer kesim ile pek çok plaka zorlanılmadan kesilmektedir. Mükemmel ve hızlı bir kesim kalitesi ile uzun uğraşlar ve zaman kayıpları yaşamınızı engeller. CNC lazer kesim ile her türlü yumuşak çelik, paslanmaz çelik ve alüminyum plakalar ile kesme işlemi yapmak çocuk oyuncağı kadar kolay bir hale gelmiştir.

CNC Lazer Kesim Nedir?

Eski ve geleneksel yöntemler ile bir plakanın kesimi hem yorucu hem de zahmetliydi. Oysa şimdi gelişen ve büyüyen teknolojiler ile çok küçük işlemler fire verilmeden yapılmak. Eskiden olsa mm’lik kesimler uzun hesaplar ile yapılmaktaydı ama muhakkak fire verilmekteydi.

CNC lazer kesim nedir? Şimdi bilgisayar programları ile uyumlu kesim makineleri en ufak oynamaları bile sıfır hata ile önümüze koymaktadır. Hem hata oranı az hem de hızlı ve kaliteli bir iş çıkarma imkanına sahip bir kesim yöntemidir.

CNC lazer kesim nedir? işlem uygulanacak malzemenin önce proje kodları bilgisayara girilir. Daha sonra bu kodlar ile bilgisayar CNC lazer kesim makinesini yönlendirerek kesim işlemini başlatır.  Büyük ve karmaşık şekilleri ya da küçük plakaları rahat bir şekilde kesebilmektedir.

CNC lazer kesim nedir? Bilgisayardan verilen talimat ile lazer kesim cihazı işleme geçer. Bu işlemi radyoaktif biçimlendirme araçları olan lazer ile yapmaktadır. En ince detaylar dahil farklı şekil ve tasarımlarda kesim yapılmaktadır. Lazer ışının odaklanması gerekir. Bu odaklamayı kesim için tasarlanan farklı mercekler veya yine kesime uygun eğimli aynalar ile yapılabilir.

CNC Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

CNC lazer kesim nasıl yapılır? Odaklanmış olan lazer ışını kesim yapılacak olan plakaya yönlendirilmektedir. CNC lazer kesici ise malzeme üzerinde hareket ederek malzemeyi istenilen doğrultuda kesmektedir.

CNC lazer kesim nasıl yapılır?  Kesme esnasında kapasitif bir güvenlik mesafesi bırakılır. Bu mesafe kesim kalitesini sağlamaktadır.

Odak noktasının iyi bir şekilde ayarlanamadığı zamanlarda kesimden istenilen kalite alınamaz. Bu kesimin sağladığı en büyük avantaj ise yüksek yoğunluktaki güvenlik önlemlerine gerek kalmaz. Çalışma prensibi ile hayatınızı riske edecek bir yapıda değildir.

CNC lazer kesim nasıl yapılır? Az zamanda çok fazla iş yapabilme imkanı sağlamaktadır. Bu da size zamandan tasarruf olarak geri döner.

Ayrıca bu kadar kısa zamanda fazla iş yapması verimli bir çalışma olduğunu göstermektedir. Kesme ve biçimlendirme uçlarını değiştirmek uzun uğraşlar gerektirmez. Hem temizlemesi kolay hem de değiştirmesi.

Yine firmamızda hardox ve strenx tedarik ve tüm atölye hizmeti alabilirsiniz.