Oksijen Kesim

Oksijen Kesim

Oksijen kesim dünyanın bir çok yerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok ülke oksijen kesimi inşaat sanayisinde yoğun olarak tercih etmektedir. Ülkemizde de oksijen kesim en çok tercih edilen kesim türüdür.

Oksijen kesim türünün çok tercih edilen bir kesim olmasında şüphesiz yüksek performanslı ve kaliteli bir kesim olmasındandır.

Oksijen Kesim Nedir?

Oksijen kesim yanıcı gaz ile oksijenin bir araya gelerek yapılan kesme işlemidir. Peki tam olarak bu oksijen kesim nedir?

Oksijen kesim için özel bir makine vardır. Bu makine şalomadır. Şalomada yanıcı oksijen ve gaz için giriş bulunmaktadır. Makine içindeki mikser veya lüle ile gazlar karışır. Daha sonra şalomanın ucundaki deliklerden çıkarak yanar.

Oksijen kesim için malzemenin oksitlenebilmesi, oksitlerin ergime sıcaklığının her zaman esas metalden daha düşük olması ve oksitlerin akışkan olması gerekmektedir.

Kesim için istenilen oksitlenme sıcaklığına ulaşılması gerekir. Bunun için LPG gaz gibi yanıcı gaz tercih edilir. Bütün bunlar kesime gelebilmek için önemlidir.

Oksijen kesim için ön tav her zaman gereklidir, çünkü metale işlem yapmak için belli bir sıcaklıkta olmalıdır. Daha sonra şalomanın mandalına basılır ve oksijenle beraber malzeme kesilir.

 Oksijen Kesim Hizmeti

 Oksijen kesim hizmeti yanıcı bir gaz olan LPG ile yapıldığı için bu işi bilen insanların yapması gerekmektedir. Aksi takdir bu hizmeti bilmeyen insanların yapmasında istenmeyen kazalar ile karşılaşılma ihtimali yüksek olur.

Oksijen kesim hizmeti en iyi performansı ve kaliteyi alacağınız bir kesimdir. Oksijen kesim çeliğin birçok türüne uygulanabilmektedir. Bu yüzden kesim malzemesi olarak geniş bir yelpazeye sahiptir.

Oksijen kesim hizmeti ile kalın saçları kesmek yapılması güç olmaktan çıkmaktadır. Çünkü bu kesim yöntemiyle kalın saçlar rahat bir şekilde mükemmel bir kalitede kesilebilmektedir. Hem yüksek performansı hem de çıkardığı iş ile vazgeçilmez bir kesim olma özelliğine sahiptir.

Firmamız oksijen kesim için gerekli donanıma ve yeterliliğe sahip kişilerle çalışmaktadır. Bu da firmamızı profesyonel bir ekibin sahibi yapmaktadır. Kullandığımız makineler de ekibimiz gibi profesyonel ve donanımlıdır.

Her türlü çalışma imkanını ekibimize sağlamaktayız. Oksijen kesim için iş güvenliği nasıl sağlanır?

  1. Yanıcı gazlar ile çalıştığımız için ataşe dayanıklı iş kıyafetleri,
  2. Koruyucu gözlük,
  3. Elleri korumak için ateşe dayanıklı eldiven,
  4. İş güvenliği uzmanı mesleki sorumluluk sigortası gibi pek çok imkan sağlanmaktadır.

Oksijen Kesim Fiyatı

Oksijen kesim fiyatı yapılan işin boyutuna göre değişmektedir. Yalnızca boyut değil birçok unsur fiyata etki etmektedir. İşlem yapılacak malzeme türü, kalınlığı, iş saati vb. birçok etken oksijen kesim fiyatını belirlemektedir.

Firmamız verdiği hizmetle her zaman güven kazanan ve tercih edilen bir firma olmuştur. Yüksek kalitede bir oksijen kesim işi yapılmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Firmamızdan oksijen kesim fiyatı ile ilgili bilgi almak için bize ulaşmalısınız. Böylece oksijen kesim işi ile daha detaylı bilgi alırsınız.

Aynı zamanda bizden, hardox ve strenx bilgisi ve detaylı, oksijen kesim fiyatı ile ilgili de sağlıklı bir fiyat bilgisine sahip olursunuz.


 

Oksijen Kesim