Hardox

Hardox

Hardox

Hardox nedir? Bir tür aşınmaz çelik türüdür hardox. Nasıl bir çelik türüdür? Mühendislik dehası ile çelik daha bir güçlü aşınmaz nitelik alacak kadar güçlü hale getirilmiştir. Bu nasıl yapıldı? Detayı elbette mühendislik konusudur ve burada bu işin formülü yazılamayacaktır. Hardxsu üretmek, üreticinin olağan üstü başarısı ve yeteneğidir. İşin sırrı da elbette üreticinin başarısıdır.

Hardox Nerede Kullanılır?

Hardox, çeliğin olabilecek en tok halidir. Bu işi bilenler tok çelikten neyin ifade edildiğini tabi ki anlayacaklardır. Büyük kayaları delebilecek çelikten söz ediyoruz. Büyük kayaları deler iken aşınmayan çelik burada anlatılan. Tokluk kavramı devasa iş makinalarının devasa sert zeminlerde günlerce, aylarca çalışabilme yeteneğini kazanmasıdır. Hardox çelik üretilmese idi devasa sert zeminlerde çalışan iş makinaları işlev kazanabilir miydi? Dağları, kayaları delerek yapılan yollar, yerleşim yerleri, baraj inşaatları gerçekleşe bilir miydi? Modern hayata hardoxsun katkısı belki de temelden yapılan katkı olarak da anılabilir. İnşaat sektörü başarısını kısmen hardoxa borçludur diyebilir miyiz? Madencilik yine hardox ile olabildiğince performans kazandı denebilir mi? Sadece bunlar değil aslında, her gün sakaklardan çöp toplayan belediye araçlarının kamyonları da hardox ile kaplanmıştır. Gündelik hayatımızın nerede ise büyük kısmında hardox vardır. Kullanımdadır. Yaşamımızı kolaylaştırmaktadır.

Hardox Nasıl İşlenir?

Hardox, bir sac halindedir. Bu sac çeliğe giydirildiğinde, giydirildiği çelik aşınmaz, tok ve dayanıklı nitelik kazanır. Bu denli sert sac olan hardox atölye ortamında, kesilebilir, kaynak ile işlem görebilir. Atölye ortamında hardox kaynatılabilir. Hardoxsun kesilme, bükülme, kaynatılma özelliğinden dolayı da inanılmaz kullanışlı hal almasını sağlar. Atölye ortamında işinin ustasının elinde erime yine işleme özelliği ile kullanım alanı sanıldığından çok daha fazla yaygınlaşmış durumdadır. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde devasa bir kullanım alanı ve devasa bir Pazar alanı oluşmuş durumdadır.

Hardox Nerede Kullanılır?

Hardox damperli araçlar için kullanılmaktadır. Ekskavatör kovalarında değerlendirilmektedir. Kırma değirmenlerinde iş görücü malzeme olarak kullanılmaktadır. Neden? Tok, sert, yüksek mukavemet özelliği olan bu malzeme, erime, işlem yapma, bükme, kaynatma gibi atölye işlemleri ile rahatlıkla bu araçların işlevsel ve gerekli bölümlerine giydirilebilmektedir. Hardox sac gerekli ise araç kasasına gerekli ise delme aracının çelik ucuna giydirilmektedir. Bu işlemden sonra yıllarca işlevsel ve iş görebilecek nitelik kazanan iş aracı güvenle çalışabilme imkanı sunmaktadır.

Hardox Nasıl Bulurum?

Mukavemeti yüksek, aşınması olmasın, tok olsun, yüksek nitelikte dayanıklılık göstersin diye düşündüğünüz ürünün adı hardoxtur. Güvenle kullanabileceğiniz, sıkıntı, kaygı duymadan, acaba diye sormadan rahat olabileceğiniz yer arıyorsanız, hardox için en doğru yerdesiniz, demektir. Telefon, e-mail yolu ile bize ulaşabilirsiniz. Ofislerimize gelebilirsiniz. İsterseniz biz size ulaşabiliriz. Bize ulaştığınızda hardoxsa ulaşmışsınız demektir. Biz hardox bayisiyiz. Daima iletişimdeyiz, daima hizmet veriyoruz.

Aldınız bitti değil. Hardox için atölye işlemleri olduğunda bizden destek alabilirsiniz. Bir gün bir hafta değil çeyrek asrı aşan geçmişimiz ve daha nitelikli gelecekte hizmet isteği ile biz yine burada olacağız.

 


 

Hardox