Hardox 550

Hardox 550

Hardox 550 kendisine has özellikler htiva eden bir çelik türüdür. Neden 550 sorusunun cevabı üretiminde kullanılan Brinelli sertlik değerinin 550 olmasıdır.

Çeliğin ana maddesi olan karbona, çok sert bir maddenin özel su verme yöntemi ile elde edilir. Anlaşılır kılmak için basitleştirilse de bir tür mühendislik dehası denebilir.

On ile on beş mili metreye kadar incelikle uyum sağlayan özelliğe sahiptir. İki sekiz yüz mili metreye kadar genişlik olabilmektedir. Hassa, atölye ortamlarında +/- 25 550 Brinelli sertliğini kazanabilmektedir.

Asıl önemli olan diğer husus ise üretici firmanın garantisi altındadır. Üretici firma daima ürününe sahip çıkmaktadır.

Hardox 550 Kullanım Amacı

Hardox 550 nerede kullanılmaktadır? Çekiciler için ideal bir performans sağlar. Çekicilerin ihtiyaç duyulan çelik kısmına hardox 550 giydirildiğinde ömrü yüzde atmış daha uzun olur.

Bu büyük bir kazanca işaret eder. Ömrünü uzattığı gibi kesin bakım sağlar. Çekicinin aşınmasını önler. Dayanıklı kılar. Bakımını da yapmış olur.

Cıvatalar da dahi hardox 550 kullanılır. Burada ki amaç aşınmayı önlemek, dayanıklı hale getirmektir.

Bu tür cıvataların kullanıldığı alanlarda, cıvataların maruz kaldığı ağır yük ve basınç dikkate alındığında aslında dahiyane bir işlev gördüğü çabucak anlaşılmaktadır.

Sürekli cıvata bakımı veya değişimi ile uğraşmak yerine hardox 550 ile kesin çözüm daima tercih edilen çözümdür.

Bu çözümün farkında olmayanlar cıvata ile kaybettikleri zaman ve maliyetin yine iş kaybının da farkında değiller.

Hardox 550 diğer hardox çeşitlerinde olduğu gibi madencilik ve inşaat sektörünün vaz geçilmezidir.

Çekiçlerde, öğütücülerde, kesicilerde hardox 550 kaplaması olduğu zaman ömürleri yüzde atmış daha uzun olmaktadır.

Ömürlerine ömür katar iken, bakımını yapmış olmaktadır. Yük oluşturmadığından performansını üstün kılmaktadır.

Tüm bunlar bir araya geldiğinde verimin performansı çok yüksek olmaktadır.

Hardox 550 atölyede işlenmesi işi daha kullanışlı ve kolay hale getirmektedir. Bükmek isteyen gerekli alet ve ustalık ile bükebilir.

Kesmek isteyen kesebilir. Kaynak yapmak isteyen gerekli elektrot ve usta performansı ile kaynak yapabilir. Bunların önemi şudur?

Hardox 550 acaba kaynatılabilir mi? İstenilen çeliğe astar olarak kullanılabilir mi? Sorularının cevabı atölye de iyi usta ve iyi cihazlar ile hardox 550 den istenilen şekilde istenilen düzeyde astar, giydirme yapılabiliyor oluşudur.

Hardox 550 için firmamız tedarik, sunum, detaylı bilgi, fiyat verme veya daha başka her konuda size her türlü kolaylığı sağlayacak kapasiteye sahiptir. Bize ulaştığınızda uzman personelimizin detaylı hardox bilgisine başvurabilirsiniz.


 

Hardox 550